Komplexní služby v oblasti médií pod jednou střechou.


Nabízíme profesionální služby s osobním přístupem a zajistíme pro Vás kompletní výrobu tiskovin a médií. Jsme kompetentním partnerem pro všechny zakázky spojené s tiskovinami nebo publikacemi, ať už se jedná o tvorbu vizitek, hlavičkových papírů, brožur, knih nebo návrhu CI, případně tvorbu webových stránek či multimediálních projektů.


Za přijatelné ceny nabízíme rychlá a flexibilní řešení. Díky komplexnosti našich služeb získáte vše i vícejazyčně pro využití v zahraničí, a to pohodlně z jediného zdroje.


Náš sehraný tým se vždy snaží o maximální spokojenost a úspěch klienta. Naší předností je přitom osobní přístup. Vaše spokojenost je pro nás prioritou.


Zde si můžete stáhnout naši brožuru (PDF) s ukázkami naší
práce: matmil brochure


Vaše spokojenost je pro nás prioritou.

Poskytované služby:

Desktop Publishing (DTP) – grafické návrhy, zpracování a export dokumentů, vše kompletně připravené pro ofsetový tisk.


Na základě Vašich představ, požadavků a dodaných materiálů jako jsou rukopisy, fotografie, příp. Vaše představa rozvržení grafiky, vytvoříme dokumenty připravené k tisku. Vše lze konzultovat na osobní schůzce.


Samozřejmě pro vás také pořizujeme a vytváříme fotografie, ilustrace a grafiku, ať už pro ilustraci literárních textů a výukových materiálů nebo pro vizuální doplnění a podtržení literárních děl či reklamních materiálů.

Editovatelné materiály pro výuku ve Wordu


Již více než 25 let vytváříme editovatelné výukové materiály pro studenty a učitele. Našimi klienty jsou velká vzdělávací nakladatelství.


Jedná se o široké spektrum služeb, jako jsou např. kopírovací šablony s řešením, podklady ke zkouškám s následnou kontrolou nebo učební materiály pro učitele a lektory.


Od roku 2022 vytváříme kromě dokumentů ve Wordu, Pages a InDesignu také materiály v aplikaci Tutory.


Digitální média – držíme krok s moderním světem


Umíme pro Vás navrhnout a vyrobit webové stránky, audio CD a multimediální CD, připravíme rovněž soubory ke stažení.


Zdrojová data dokážeme exportovat do souboru ISO, který je připravený pro výrobu nebo lisování daného média. Naším cílem je dodat Vám kompletní produkt, který splní Vaše představy.

Překlady – Buďte srozumitelní pro celý svět.


Naši zkušení překladatelé a rodilí mluvčí nabízejí překlady z němčiny do angličtiny a naopak, a to zpravidla ve velmi krátkém časovém horizontu. Spolupracujeme také s překladateli jiných jazyků, jako např. čínština, čeština, ruština nebo španělština. I v tomto ohledu se můžete spolehnout na krátké dodací lhůty.


Bez ohledu na to, zda se jedná o obchodní dopisy, smlouvy nebo knihy – vždy odvádíme pečlivou práci a plně se věnujeme tématu a stylu překládaného jazyka.

Tvorba a úprava textů – od popisu produktů až po knihy


Máte nápad nebo produkt? My se postaráme o vhodný text. Poskytujeme široké spektrum služeb – od krátkých popisů produktů a internetových textů přes tiskové zprávy, technické popisy a projevy až po knihy. Na základě poznámek a údajů optimalizujeme v součinnosti s Vámi formulace textů v češtině, které budete moci využít v případě působení na veřejnosti.

Vždy přitom respektujeme a zachováváme osobní, nezaměnitelný styl klienta.

Kontrola pravopisu a gramatiky v textech včetně jejich úprav je běžnou součástí naší práce.

historie a reference

Vše začalo v roce 1998 malým vzrušujícím nápadem, ze kterého vzešla společnost MatMil Translations & Publishing. V roce 2013 jsme rozšířili pracovní sílu a stali se MatMil & Kollegen Buch- und Medienherstellung GbR. V roce 2023 bylo sídlo společnosti přemístěno z Německa do České republiky a vznikl nový název matmil media & design gbr.
Za více než 25 let jsme vyrostli v dobře nacvičený tým, jehož zákazníci prostřednictvím našich služeb publikují své mediální produkty úspěšně a včas. Poznejte nás také – těšíme se na vás!

Mezi naše spokojené klienty patří mimo jiné nakladatelství Cornelsen, nakladatelství Westermann, Filmförderungsanstalt FFA, Fine Rooms GmbH, Gerth Medien GmbH, Deutscher Filmförderfonds (Institut dokumentárního filmu), E-R Produktions GmbH, agentura Gute Botschafter GmbH, agentura JoussenKarliczek, obchodní škola ESMT Berlin, skupina Pohl Con, společnost Jordahl GnbH a mnozí další.